Pomysły na zdrowe posiłki dla podopiecznych (i nie tylko)

  • Post comments:0 Komentarzy
5
(4)
przepisy na posiłki

Praca opiekuna osób starszych ma to do siebie, że łączy w sobie kilka zawodów. Jeśli nie jest się szczęściarzem, któremu rodzina zapewnia posiłki cateringowe, trzeba samemu przygotować jedzenie dla podopiecznego i siebie. W komfortowej sytuacji są ci, którzy przyjechali do domu kogoś, kto je dosłownie wszystko. Jednak nawet tacy szczęśliwcy muszą wziąć pod uwagę indywidualne potrzeby seniora takie jak choroby, alergie, nietolerancje pokarmowe itd. Takie gotowanie może sprawić trudność, dlatego w dzisiejszym wpisie dzielę się darmowym narzędziem, które ułatwia cały proces.

Subtelnie sprawę ujmując, Narodowy Fundusz Zdrowia, nie jest instytucją cieszącą się najlepszą sławą. Nie przecierajcie ekranów, żeby sprawdzić, czy dobrze widzicie, ale napiszę wprost: raz zrobili coś dobrze. I chwała za to!

Strona www.diety.nfz.gov.pl to platforma zawierająca gotowe jadłospisy. Do zarejestrowania się na tej stronie potrzeba jedynie adresu e-mail. Po utworzeniu konta można wybrać rodzaj diety, którym jest się zainteresowanym.

Dostępne rodzaje diet

Przy opisie posiłku na dany dzień można znaleźć zdjęcie oraz informacje takie jak np. kaloryczność. Można sobie pobrać gotowy jadłospis do wydruku w PDF i korzystać w trakcie wyjazdu. Dużym ułatwieniem są gotowe listy zakupów. Z praktyki mogę powiedzieć, że posiłki są przygotowywane z łatwo dostępnych składników, bez żadnych cudów . 😉

Warto zajrzeć także do zakładki „materiały” widocznej u góry strony dla zarejestrowanych użytkowników. Są tam bezpłatne ebooki do pobrania. Moją uwagę przykuł ebook pt. „Żywienie osób ze stomią”, który zawiera bardzo dużą ilość przepisów, ale także wyjaśnienie podstawowych informacji na temat odżywiania takich osób. Wszystko opatrzone profesjonalnie wykonanymi zdjęciami, prezentuje się estetycznie. Ebooka można sobie wydrukować, jeśli ktoś preferuje takie korzystanie z przepisów.

Znacie tę stronę, korzystaliście kiedykolwiek z gotowych jadłospisów? Jak wam się sprawdziło takie narzędzie w pracy?

Dajcie znać! Smacznego! 🙂

Podobał Ci się artykuł? Oceń go!

Średnia ocena: 5 / 5. Ilość ocen: 4

Na razie brak ocen. Bądź pierwsza!

Dodaj komentarz

2 × cztery =