Prezentownik dla osoby, która pracuje jako opiekun/opiekunka osoby starszej

0
(0)

Zbierałam się, żeby stworzyć ten wpis już od Bożego Narodzenia. Moje notatki w telefonie gromadzone przez kilka miesięcy nie pójdą na marne. Co się zmieniło przez ten czas, to zamysł. Wydaje mi się, że propozycje są na tyle uniwersalne, że nie ma znaczenia, jakie święto zbliża się w kalendarzu. Równie dobrze wspomniane przeze mnie rzeczy mogą być podarowane jubilatowi czy solenizantowi. Moje pomysły na upominki są podzielone od najtańszych do najdroższych prezentów. Wybierałam takie rzeczy, z których korzystam i które są przydatne. We wpisie pojawiają się linki afiliacyjne do serwisu Allegro, które oznaczają, że po zrobieniu z nich zakupów, ja otrzymam niewielką prowizję pomagającą mi w utrzymaniu tego miejsca. Dajcie znać, który pomysł spodobał się Wam najbardziej.

  1. Zawieszka na bagaż. Mały, plastikowy, niepozorny gadżet, a jakże może ułatwić życie np. w sytuacji, w której kierowca busa pomylił walizki, w trakcie przesiadki, bo prawie wszystkie torby są czarne. Kto nigdy nie widział takiej sytuacji? Ja przeżyłam ją dwa razy, w tym raz kierowca musiał się cofać i wszyscy byliśmy godzinę drogi w plecy. Identyfikator z czytelnie napisanym imieniem i nazwiskiem oraz numerem telefonu to najprostsze rozwiązanie, żeby uniknąć takich przyjemności. Taki drobiazg kosztuje niewiele (od 10 zł wzwyż), przykładową zawieszkę można znaleźć pod tym linkiem. Polecam kupić więcej niż jedną, wiele osób podróżuje z kilkoma torbami.
  2. Żeliwna kłódka. Sklep, gdzie ktoś dorabia klucze i sprzedaje kłódki można spotkać niemalże wszędzie. Jeżeli ktoś szuka praktycznego i niedrogiego prezentu dla osoby dużo podróżującej, polecam solidną kłódkę. Żeby trochę dodać jej uroku, można poprosić o personalizowany grawer. Wspominałam już o tym wcześniej, ale bardzo często w pracy opiekuńczej zdarza się, że podopieczna/y przeszukuje rzeczy. Niestety, osoby chore mają taką przypadłość i najlepiej być na nią przygotowanym. Koszty zaczynają się od kilkunastu złotych.
  3. Krem do rąk. Niedrogi upominek, który ucieszy każdą osobę korzystającą w pracy często z rękawiczek jednorazowych, środków do dezynfekcji czy rękawic do sprzątania. Koszt waha się od 6 do maksymalnie kilkudziesięciu złotych. Przyda się na pewno.
  4. W temacie podpunktu numer trzy, to można włożyć wspomniany krem do kosmetyczki podróżnej wieszanej na haczyk. Taki organizer pomieści wszystkie niezbędne kremy, płyny czy żele. Jego ogromną zaletą jest fakt, że można go powiesić na haczyku i nie trzeba niczego wypakowywać. To świetna propozycja dla osób, które dużo podróżują. Zaletą jest także cena, zaczynająca się już od około trzydziestu złotych.
  5. W temacie prezentów w kwocie kilkudziesięciu złotych to poleciłabym książkę. Bardzo często jadąc na wyjazd, widzę w busach opiekunki czytające jakąś lekturę, zdarzyło mi się także pożyczać książki od dziewczyn, które pracowały np. kilka domów dalej. Wybór literatury to bardzo subiektywna sprawa, jedna osoba lubi czytać kryminały, inna romanse, więc wspominam o tym, jeśli inne przedmioty z listy nie są odpowiednią opcją dla Ciebie.
  6. Zestaw ręczników. Wie o tym wiele osób, które jeździ na wyjazdy, że zdarzają się takie domy, w których dla opiekuna nie ma przygotowanego ręcznika albo takie, w których ręczniki przygotowane dla gościa z Polski wyglądają jak szmata do podłogi. Zawsze zabieram ze sobą ekstra zestaw, bo przezorny zawsze ubezpieczony. Polecam taki komplet, który ma charakterystyczny wzór, żeby się nie pomylił. Dobrym patentem jest także kupno ręcznika z wygrawerowanym imieniem. Wrzucam link do bawełnianych ręczników marki Zwoltex, ponieważ lata mojego doświadczenia nauczyły mnie, że żadne, ale to żadne inne firmy nie równają się z produktami tej fabryki ze Zduńskiej Woli. Cena za zestaw: 115 złotych.
  7. Komfort mojej podróży znacznie zwiększył ten zakup. Dzięki naładowanemu powerbankowi zabranemu w podróż, nie zabraknie Ci baterii w telefonie ani możliwości podładowania słuchawek działających na Bluetooth. To urządzenie przydaje zawsze, ponieważ mało która firma przewożąca osoby busikami posiada przygotowane kontakty dla pasażerów. Koszt waha się w zależności od mocy powerbanka, polecany przeze mnie model kosztuje ok. 160 złotych.
  8. Bardzo dużo osób kończących wyjazd do pracy jako opiekun osób starszych, czuję się wyczerpana. Zdarzają się tak trudne miejsca, że „odespanie” ich to zajęcie na kilka dni. W związku z tym moją podpowiedzią na prezent, jest voucher na masaż/wizytę w saunie/do groty solnej. W zależności od budżetu taki prezent będzie kosztował od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.

Podobał Ci się artykuł? Oceń go!

Średnia ocena: 0 / 5. Ilość ocen: 0

Na razie brak ocen. Bądź pierwsza!

Dodaj komentarz

szesnaście − 16 =