Pobierz darmowy wzór referencji dla opiekuna osób starszych w języku niemieckim

5
(4)

Wiele osób z doświadczeniem emigracji za zachodnią granicę narzeka na biurokrację. Ja również odniosłam wrażenie, że Niemcy uwielbiają dokumenty. W pracy opiekuńczej warto wykorzystać tę cechę do starania się o pracę na własną rękę, szukania ciekawych ofert czy walki o wyższe wynagrodzenie. Samo poproszenie o wypełnienie referencji nie kosztuje za wiele, wystarczy pamiętać, żeby wziąć wydrukowany formularz ze sobą (o innych rzeczach, które warto spakować na wyjazd do opieki, napisałam wpis Co spakować na pierwszy wyjazd jako opiekunka osób starszych?) oraz przedstawić go rodzinie pod koniec pobytu. Nie bój się, nikt nie spojrzy na Ciebie krzywo i to nie będzie absolutnie nic dziwnego, jeśli poprosisz o napisanie kilku miłych słów.

Dlaczego warto starać się o referencje pracując jako opiekun osoby starszej w Niemczech?

1. Bez względu na to, czy zdecydujesz się na na wyjazd poprzez agencję pracy czy poszukujesz klientów na własną rękę, potwierdzenie Twoich umiejętności będzie bardzo przydatne. Może otworzyć niejedne drzwi i ułatwić rekrutację. Potwierdzenie pomaga w zbudowaniu wiarygodnego wizerunku, który być może przekona potencjalnych klientów do nawiązania współpracy właśnie z Tobą.

2. Każda osoba na tym świecie lubi być doceniana. To motywujące otrzymać dokument, po przeczytaniu którego poczujesz, że Twoja praca została pochwalona i dostrzeżona przez członków rodziny podopiecznego.

3. Mając referencje, łatwiej jest o chronologiczny porządek w przyjmowaniu zleceń. Kiedy jeździ się długo, można zapomnieć o tym, u kogo i w jakim okresie spędziło się czas. Może się to przydać w przyszłości np. wtedy, kiedy będzie się chciało uzyskać wyższe świadczenie emerytalne i będzie trzeba przedstawić dokumenty potwierdzające czas wykonywania zlecenia.

Jeśli tak, to zapraszam do jego pobrania i wydruku.

Przekonałam Cię do tego, żeby na następny wyjazd zabrać ze sobą formularz?

Na formularzu do rekomendacji nie znajduje się ani moje logo, ani żadnej innej firmy. Zależy mi na tym, żeby materiały publikowane na blogu były jak najbardziej przydatne.

Życzę Tobie, aby pojawiły się w nim same miłe słowa na temat Twojej pracy. Na sam koniec wpisu podpowiem jeszcze, że poprosić o referencje po niemiecku to Referenzen erbitten. Powodzenia!

Podobał Ci się artykuł? Oceń go!

Średnia ocena: 5 / 5. Ilość ocen: 4

Na razie brak ocen. Bądź pierwsza!

Dodaj komentarz

trzy × pięć =